در حال بارگذاری

در حال بارگذاری ...  چاپ        ارسال به دوست

اداره هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی :

فعالیت انجمن‌های ادبی و هنری، مهم‌ترین رویکرد اداره هنر و رسانه مشهد

به گزارش رسالات، مسعود زارعیان، رئیس اداره هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با بیان این مطلب گفت: فراخوان دعوت به همکاری از طلّاب هنرمند و فعّال در بخش رسانه، به همت اداره هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، از ابتدای دی‌‌ماه اعلام شده است که مهلت ثبت‌نام آن تا ۳۰ بهمن‌ماه ادامه خواهد داشت.

وی با بیان این‌که انتشار فراخوان در دو سطح نخبگان ‌و مبلّغان عرصه ‌تبلیغ ‌هنری ‌و رسانه‌ای و هم‌چنین عموم طلّاب علاقه‌مند به هنر و رسانه انجام شده است، افزود: امروزه هنر و رسانه مهم‌ترین ابزارهای تبلیغی در سطح دنیا هستند و طلّاب و روحانیان نیز مدیران دینی به شمار می‌روند. لذا اعلام این فراخوان برای شناسایی استعدادهای نهفته در بین طلّاب انجام شده است.

رئیس اداره هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با اشاره به سخن رهبر معظم انقلاب که فرمودند: «طلّاب و مبلّغان دینی به عنوان فرمانده‌های فرهنگی باید در عرصه هنر و رسانه حضور یابند»، اظهار داشت: این اداره در نظر دارد طلّاب هنرمند و فعّال در رسانه و هم‌چنین علاقه‌‌مند به این عرصه را شناسایی و جذب کند تا از ظرفیت آنان در راستای تبلیغ معارف شیعی و انقلابی بهره گیرد.

زارعیان با اشاره به این‌که اداره‌ هنر و رسانه قصد دارد با برگزاری کارگاه‌‌‌ها و آموزش‌‌های تکمیلی، علاقه‌‌مندان به این حوزه را تجهیز کند تا در آینده‌‌ای نه چندان دور شاهد تأثیرات مثبت و متعالی حضور مبلّغان دینی در این عرصه باشیم، بیان کرد: هدف اولیه این حرکت فراگیر در سطح حوزه‌‌‌های علمیّه، فعّالیت در عرصه‌‌‌های سینمـا و تلـویـزیـون، عکاسـی، شعـر، ادبیـات داستانی، خـوشـنویسـی و رسانه‌‌های مکتوب است.

وی با تأکید بر فرمایش رهبری و تأیید ایشان نسبت به فعّالیت انجمن‌های ادبی و هنری در قالب رویکردهای هنری دفتر تبلیغات اسلامی ابراز کرد: انجمن‌های ادبی و هنری با شناسایی و گردآوری نیروهای کارآمد حوزوی، زیرساخت اقدامات ماندگار در این عرصه را شکل می‌دهد و می‌توان امیدوار بود با فعّالیت مستمر و مداومت بر برگزاری جلسات، دستاوردهای جدی‌ای را در این عرصه شاهد بود.

این هنرمند حوزوی افزود: عضویت در انجمن‌‌هـای ادبی و هنری، ایجاد پرونده‌ی تبلیغی و اعزام مبلّغان هنرمند به داخل و خارج از کشور، حمایت مادی و پشتیبانی معنوی از طرح‌‌های تولیدی، برگزاری نمایشگاه، چاپ و نشر آثار اعضای انجمن‌‌ها و ارائه‌ گواهینامه‌ هنری مورد تأیید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از جمله مزایا و امتیازات شرکت در این فراخوان هستند.

رئیس اداره هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: استفـاده از برنامه‌‌های آموزشی مقدماتی و تکمیلی، شرکت در کارگاه‌‌‌های هنری و رسانه‌‌‌ای با حضور اساتید کشوری، حضور مؤثر در جشنواره‌‌ها و جریان‌‌های هنری و تعامل با هنرمندان، استفاده از برنامه‌‌های نقد فیلم و نشست‌‌‌های تخصصی و اعطای وام و تسهیلات تشویقی به اعضای انجمن‌‌ها از دیگر مزایا و امتیازات شرکت در این طرح به شمار می‌‌روند.

زارعیان بیان کرد: شناسـایی طلّاب هنرمند و بازیـابی ظرفیـت هنری و رسانه‌‌ای حـوزه علمیّه خراسان، ایجـاد ‌بستر ‌مناسب‌ جهت ‌تبلیغ ‌تخصصی حـوزویـان، تـأمین منـابع انسـانی فعالیت‌‌هـای هنـری و رسانه‌‌ای، پرداختن به مباحث نظریه‌‌‌پردازی در عرصه‌‌‌های جدید  تبلیغی و فعال شدن ظرفیت‌‌های ‌هنری و رسـانه‌‌‌ای مـدارس علمیه، از جمله اهداف این طرح است.

وی افزود: هم‌چنین به واسطه ارتباطی که اداره هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی خراسان با رسانه‌‌‌ها دارد، یکی از اهداف این فراخوان، مطرح ‌شدن طلّاب هنرمند و اهل رسانه به صورت شایسته و درخور شأن طلّاب در رسانه‌‌های مختلف خواهد بود.

رئیس اداره هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در پایان اعلام کرد: طلّاب می‌‌توانند با به همراه داشتن یک قطعـه عکـس پرســنلی و تصـویر سوابق هنری و رسـانه‌‌ای و تکمیل فرم فراخوان، به دو طریق مراجعه به سـایت www.resalaat.ir و یا با مراجعه حضوری به نشانی چهارراه خسروی، دفتر تبلیغات ‌اسلامی خراسان رضوی، طبقه سوم، اتاق 304 اقدام به ثبت‌‌نام نمایند.


٢١:٣٧ - جمعه ٢٤ دی ١٣٩٥    /    شماره : ٣٨٧٦٤٧    /    تعداد نمایش : ١١٢٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج