در حال بارگذاری

در حال بارگذاری ...  چاپ        ارسال به دوست

عصر شعر و نشست ادبی "شعر و حوزه ی انقلابی" با حضور شعرای نخبه حوزوی

بسم الله النور

به همت مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم و با همکاری خوب شهرستان ادب و حلقه ی آفتابگردان های مشهد، عصر شعر و نشست ادبی "شعر و حوزه ی انقلابی" در سالن همایش های دانشگاه رضوی واقع در حرم مطهر امام رضا علیه السلام برگزار شد. این برنامه ی صمیمانه و با طراوت در عصر 5 شنبه سی ام دی ماه 1395 با حضور شعرای نخبه ی حوزوی از سراسر کشور، اعضای هیئت مدیره انجمن شعر طلاب قم و مشهد و شاعران حلقه ی آفتاب گردان های مشهد انجام گرفت. مجری کارشناس این عصر شعر، استاد مصطفی محدثی خراسانی بود. در نشست ادبی "شعر و حوزه ی انقلابی" شاعران روحانی از سراسر کشور از جمله قم، اردبیل، ازندران، اصفهان، ورامین، مشهد، گناباد، اصفهان، گیلان، اهواز، قزوین، شوشتر، تهران و... با موضوعات شعرانقلاب، اعتراض، وحدت اسلامی، فتنه، مدافعان حرم و آیینی به شعرخوانی پرداختند.

شاعر مهمان این برنامه هم آقای مهدی جهاندار از اصفهان بود که شعر تازه سروده ی او با موضوع فتنه، با استقبال گرم حضار مواجه شد.

همچنین آقای سید مهدی موسوی رییس اداره ادبی مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات بعد از خیر مقدم و ابلاغ سلام گرم دکتر محمد حسنی رییس مرکز فرهنگی هنری، چارپاره ای در مدح پنج تن علیهم السلام خواند.

سخنران نشست ادبی شعر و حوزه ی انقلابی آقای وحید جلیلی معاون فرهنگی هنری شهرداری مشهد بود. ایشان با استقبال گرم از محتوای اشعار قرائت شده در برنامه و تمجید از کیفیت خوب اشعار حوزویان به لزوم حضور فعال تر و تشکل یافته ترشاعران حوزوی در عرصه ی ادبی کشور اشاره کرد و بیان داشت که شعر حوزه شایسته ی این است که سهم پررنگ تری در عرصه های ادبی از جمله جلسه ی سالانه ی دیدار شعرا و رهبری داشته باشد. همچنین ایشان به لزوم توجه به قالب هایی به جز غزل در عرصه ی شعر انقلاب اشاره کرد و از قالب غزل مثنوی به عنوان نمونه ی موفقی که تلفیق محتوای عرفانی و حماسی انقلاب را در بر دارد یاد کرد و از شاعران خواست تا برای مضامین انقلابی به ظرفیت های قالب های دیگر توجه داشته باشند و حتی به فکر خلق قالب های جدید باشند.

شاعرانی که در این جلسه به شعر خوانی پرداختند عبارتند از حجج اسلام سید بشیر حسینی، سید علی حسینی ایمنی، سید حسین سیدی، سید محمد حسینی، سید حسن و سید ابوالفضل مبارز، سید سلمان علوی، سید محمد مهدی شفیعی، رضا حاج حسینی، خانم ها زهرا سپهکار، معصومه شهرکی و آقایان سید محمدجواد شرافت، رضا یزدانی، محمد مهدی خانمحمدی، سید علیرضا شفیعی، عباس همتی و محمد میرزایی بازرگانی.

از اتفاقات خوب این برنامه حضور اعضای انجمن شعر طلاب قم و مشهد و شاعران شهرستان ادب در کنار یکدیگر و پیدا شدن زمینه های آشنایی و همکاری های آینده بود.

 

 


١٧:٣١ - يکشنبه ٣ بهمن ١٣٩٥    /    شماره : ٣٨٨٠٢٢    /    تعداد نمایش : ١٤٠٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج